Cep telefonlarımız neredeyse 24 saat boyunca yanımızdadır. Gece uyurken gündüz gezerken çalışırken okulda i̇şte her an yanımızdadır. Çoğu ki̇şi̇yle i̇leti̇şi̇m kurmak, bi̇rçok i̇şleri̇mi̇zi̇ halletmemi̇zi̇ sağlamak ve hobi̇leri̇mi̇zi̇ karşılayan en önemli̇ i̇cattır.

#fullycharged


Bi̇z cep telefonlarımızla aramızdaki̇ bağlantıyı onların şarjı bi̇ti̇p kapandığında hemen şarj edi̇p tekrardan açıp onlara kavuşmak isteri̇z.
Peki̇ bi̇rkere full şarj edi̇p gün boyu o şarj ile idare edebi̇li̇r mi̇yi̇z?
Bu makalemi̇zde en uzun süreli̇ şarj ömrünü araştırdık ve işte si̇ze 5 en önemli̇ tüyo.

1 – USB KABLOLAR

Cep telefonlarınız bi̇lgi̇sayar yada TV Gibi̇ Usb Bağlantısı ile şarj etmeyi̇n. Telefonların batarya ömürleri̇ ısınmaya bağlıdır usb kabloları fazla geri̇li̇m yarattığı içi̇n ısınma gerçekleşi̇r bu ısınma pi̇l ömrünü azaltır.

2 – LED EKRAN GERÇEĞİ

Ana ekran, duvar kağıdı ve parlaklık ayarları
Ani̇masyonlu duvar kağıtları sürekli̇ hareket hali̇nde bi̇r vi̇deo gi̇bi̇ düşünülebi̇li̇r ve dai̇ma şarjdan yedi̇ği̇ni̇ anlayabi̇li̇ri̇z. Ayrıca çok renkli̇ duvar kağıtları da amoled ekranlarda daha çok enerji̇ harcar. Siyah ağırlıklı duvar kağıtları terci̇h edi̇lmeli̇di̇r. Ayrıca parlaklığı otomati̇k deği̇l si̇zi̇n gözünüzün rahatlığına göre kendi̇ni̇z ayarlamanızda fayda vardır.

3 – KABLOSUZ AĞ VE BLUETOOTH VS.

Bluetooth kablosuz ağ mobil ağ ve bunun gibi kablosuz çalışan sistemler açık olursa sürekli arama tarama işlemi yaparak işlemciyi yorar. Bu durumda şarjın bitmesine sebep olur. Kullanmadıkça Wifi mobil veri bluetooth vs. kapalı tutmanızda fayda var.

4- ŞARJ ETMEK

Siz siz olun pil bitmeden şarj etmeyin ve tamamen dolmadan şarjdan çıkartmamaya özen gösterin ve en önemlisi şarj olurken batarya, telefonu kullanmayın bunu yapmak bir kovayı siz doldururken başkası tarafında altına delik açılarak boşaltıldığını düşünebilirsiniz. Ve bu en büyük pil ömrünü azaltan faktördür.

5) GİZLİ RAM

Çoğu telefonda çalışan uygulamalar gözükmemektedir. Telefon masanın üzerinde boşta duruyor gibi gözükse de arka planda sürekli uygulamalar çalışmaktadır buda durduğu yerde telefonunuzu yorar ve batarya ömrünü azaltır. Bu yüzden raminiz boşaltmayı ve arka planda işe yaramayan uygulamaları kapatmayı unutmayınız.

TEKNOLOJİ SAYFASINA GERİ DÖN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir