Argan Yağı Mucizesi

Bir çoğumuzun gündelik hayatta fark etmeden kullandığı yağ , birçok faydalara sahip argan yağının mucizelerine bakalım istedik. Argan yağı vitamin, mineral ve antioksidanlar açısından zengindir. Argan yağı, özellikle saçlarınızı nemlendirmeye ve güçlendirmeye yardımcı olur. Dünya genelinde çeşitli mutfak, kozmetik ve tıbbi uygulamalarda argan yağı kullanılmaktadır. Peki, Argan yağının faydaları nelerdir?

doğal güzellikleri mucizevi yağ

Argan yağı saçları nemlendirir

Günlük hayatta rüzgâr, elektriklenme, fön vb. birden fazla etken saçlarınızın yıpranmasına yol açar. Argan yağı sayesinde bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Duştan sonra ıslak uyguladığınızda kabarmayı önler. Fön sırasında kullanmak saçları yıpratmayı azaltır, kullanmaya başladığınızda saçlar nem almaya başlar ve yumuşacık saçlara sahip olabilirsiniz.

saç fayda hair

Yaraları hızlı iyileştirir

Deri üzerindeki yara, yanık ve sıyrıklar, argan mucizesi ile çabucak iyileşebilir. Argan hızlı iyileştirdiği gibi enfeksiyonun yayılmasını da engeller. Tokoferol kaynağı olduğu için cildi rahatlatır.

güzellik cilde faydalı argan yağı

Cilt tedavisi

Argan yağı rahatlatıcı ve yumuşatıcı özellikleri kuru cildi canlandırır. Kış aylarında çatlayan el ve dudaklarda cilt için idealdir. Her gece yatmadan tırnaklara uygulanırsa daha sağlıklı bir uzama sağlanır, tırnakların güçlü ve sağlıklı olmasını sağlar.

cilt güzellik

Hamilelik çatlaklarına karşı etkili

Çatlaklar birçok kadın için sorundur, ancak argan yağı doğum sonrası sarkık ciltlere karşı ideal korumadır.

argan

Bunların yanı sıra ;

> Bu yağı Kanserli hücrelerle savaşır.

>Yüksek kolesterol seviyesini azaltır

>Yaşlanma karşıtıdır.

Önemli Not : Argan yağ ağız yoluyla kullanılması sakıncalı olabilir, çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutmakta fayda var.

Güzellik Sıraları İçin Tıklayınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir